Půjčky se dělí na bankovní a nebankovní, v online světě se ale setkáváme s dalšími typy a podtypy půjček. Mezi nejběžnější patří tyto:
Pro lidi, kteří mají negatiovní záznam v registrech, je žádost o půjčku noční můrou. V v nebankonvích sektoru existuje řada společností, které do registrů nenahlíží nebo jsou k méně závažným prohřeškům tolernatní. Více zde
Pro ty, kdo se nechtějí zdržovat s dokládáním příjmů, jsou určeny půjčky, u kterých není vyžadováno klasické "papírové" potvrzení o příjmech. Více zde
V dnešní době je možné o půjčku požádat nejen online, ale také prostřednictvím SMS zprávy. Je to doménou zejména nebankovních společností u menších půjček. Více zde
Finanční potíže mohou postihnout každého z nás. Existují také půjčky pro žadatele, kteří jsou již zadlužení. Více zde
Týden dva do výplaty je rozpočet napjatý v mnoha domácnostech. Pokud do toho přijdou nečekané výdaje, řada lidí potřebuje finanční "první pomoc". Pokud nepomůže někdo z rodiny nebo z přátel, mohou být řešením půjčky řed výplatou. Více zde
Ať už se jedná o nákup nového nebo staršího auta - pořízení vozu bývá pro domácí rozpočet vekou zátěží. Tomu, kdo nemá má potřebnou částku k dispozici z vlastních úspor mohou pomoci půjčky na auto - ať už ve formě účelového nebo neúčelového spotřebitelského úvěru, bezúročné půjčky nebo leasingu. Více zde
Zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru definuje pojem spotřebitelský úvěr jako „odloženou platbu, peněžitou zápůjčku, úvěr nebo obdobnou finanční službu poskytovanou nebo zprostředkovanou spotřebiteli.“ Pod pojmem spotřebitelský úvěr tedy rozumíme nějakou formu půjčky.
Pokud má člověk pravidelný příjem a bezproblémové registy a potřebuje si půjčit, měly by jeho pozornost směřovat k bankovním půjčkám. Ať už se jedná o spotřebitelské úvěry nebo hypotéky - jsou zpravidla levnější než jejich nebankovní "kolegyně" a také méně rizikové.
Pro kohou jsou bankovní půjčky z jakýchkoliv důvodů nedostupné - z důvodu příjmu, registrů, nebo potřebuje peníze velmi rychle, jsou vhodnou varianout půjčky nebankovní. Ať už se jedná o nebankovní spotřebitelské úvěry, mikropůjčky nebo třeba americké hypotéky - v této oblasti můžeme čskat vyšší dostupnost, vyšší rychlost vyřízení, ale také vyšší rizika.
Kontokorentním úvěrem - kontokorentem - rozumíme takový úvěr, který umožňuje majiteli bankovního účtu disponovat „do mínusu“. Více informací nalezete na této stránce.
Informace o platebních kartách nalezete na této stránce.
Informace o kreditních kartách, jejich fungování, výhodách a rozdílech oproti jiným platebním kartám nalezete na této stránce. Dozvíte se také o obchodním modelu kreditní karty a historii tohoto platebního systému.
Zkratka P2P vychází z anglického výrazu „peer to peer“ a označuje způsob půjčky, kdy si lidé nepůjčují od banky nebo nebankovní společnosti, ale přímo od lidí. P2P půjčka je postavena na vztahu občana – žadatele o půjčku, a občana – investora, který poskytnutím půjčky chce zhodnocovat své úspory.
Informace o podnikatelských úvěrech nalezete na této stránce.
Půjčku 30 000 Kč poskytují bankovní i nebankovní poskytovatelé a to ve formě dlouhodobých půjček se splatností v řádu měsíců, nebo i jako krátkodobé půjčky se splatností 30 dní (tzv. půjčky do výplaty). Informace o půjčce ve výši 30 000 Kč nalezete na této stránce.
Půjčku 50000 Kč lze získat u banky i nebankovní společnosti. V některých případech se žádost obejde bez doložení příjmů či kontroly registrů. Informace o půjčce ve výši 50 000 Kč nalezete na této stránce.
Přehled nebankovních i bankovních úvěrů a půjček nabízených v České republice můžete najít na této stránce.